Złoto dla AWF Kraków w Akademickich Mistrzostwach Polski w Snowboardzie! 2016/2017

 

JM Rektor AWF w Krakowie prof. Aleksander Tyka złożył gratulacje naszym studentom za godne reprezentowanie Uczelni w AMP w Narciarstwie alpejskim i Snowboardzie!
W Generalnej Klasyfikacji Drużynowej Kobiet w AMP w Snowboardzie nasze Panie zdobyły złoty medal a Panowie brązowy! Nasze Narciarki uzyskały IV miejsce tuż za podium.

 

 

 

 

W dniach 3-5 marca 2017 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie! W rywalizacji kobiet i mężczyzn sklasyfikowano blisko 30 uczelni. Snowboardowy slalom gigant ukończyło łącznie 257 zawodników – wśród nich byli także uczestnicy minionej Uniwersjady Zimowej w Ałmatach w tym Dominika Wolska- studentka AWF w Krakowie, która wywalczyła na AMP dla AWF indywidualny brązowy medal!
 
Złota ekipa kobiet:
Dominika Wolska, Marzena Zając, Magda Hadt, Natalia Grzelka
Brązowa ekipa mężczyzn:
Pascal Morys, Filip Królikowski, Kamil Zwardoń, Przemysław Zwardoń, Dawid Rząca, Oskor Bom.

 W dniach 27.02-03.03.2017r odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim.
Zakopane i stok Harenda gościło dokładnie 431 zawodników- studentów z całej Polski z 57 Uczelni. Nie mogło również zabraknąć reprezentacji AWF w Krakowie. Zmagania w slalomie gigancie wypadły doskonale dla wszystkich studentów AWF, którzy przeszli przez eliminację jak burza. Do finału ze 184 kobiet awansowało 60, a wśród mężczyzn z 247 osób awans uzyskało 80 zawodników.


Za walkę w ścisłym finale slalomu giganta należy pochwalić Annę Nowak- studentkę I roku WF, która ostatecznie zajęła 12 miejsce oraz Pawła Starzyka- studenta I roku kierunku Sport, który uplasował się w czołowej dziesiątce zajmując 6m. Wielkie brawa dla pozostałych studentów AWF, którzy w slalomie gigancie uzyskali miejsca kolejno: 20m. Klaudia Przybyła, 29m. Stefania Staszel, 37m. Weronika Wołczańska, 45m. Gabriela Zdzińska oraz 51 wśród mężczyzn Piotr Słomiński.


W slalomie będący w świetnej dyspozycji Paweł Starzyk oraz Klaudia Przybyła przeszli do ścisłego finału. Niestety finał slalomu może przez chęć sięgnięcia po medale nie należał do szczęśliwych dla mężczyzn, Paweł oraz Piotr wypadli w ostatnim przejeździe. Lepiej poradziły sobie nasze dziewczyny, które po dobrych przejazdach uzyskały kolejno: 11m. Klaudia Przybyła, 17m. Anna Nowak, 25m. Weronika Wołczańska, 45m. Gabriela Zdzińska oraz 65m. Stefania Staszel.


Nasze narciarki dawały z siebie wszystko walcząc o każdą sekundę i o każdy punkt za przejazd... W ostatni wieczór zawodów nadszedł czas na podsumowania w klubie la scandale. Wielkie emocje, brawa i uśmiech na twarzy towarzyszyły wszystkim, którzy stawali na podium. Niecierpliwie wyczekiwano podsumowania i wręczenia nagród w Drużynowej Klasyfikacji Generalnej Kobiet, gdzie po kolei organizatorzy wyczytywani 10 najlepszych Uczelni w Polsce. I wreszcie czas na 4 miejsce, i wśród wielkich braw dyplom odebrały nasze studentki. Tak niewiele bo 9 punktów zabrakło do podium ale jest to i tak najlepszy występ reprezentacji AWF na AMP w Narciarstwie od kilku lat, co miejmy nadzieję dobrze wróży na start za rok!!!


Reprezentacja AWF w Krakowie:
Klaudia Przybyła, Anna Nowa, Weronika Wołczańska, Stefania Staszel, Gabriela Zdzińska, Piotr Słomiński, Paweł Starzyk.
Kierownik ekipy: Kinga Tabor


Gratulujemy wszystkim zwycięzcą oraz życzymy sukcesów w następnym sezonie!

 

 

Witryny internetowe Wydziałów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie:

Partnerzy: