Regaty żeglarskie o Puchar Rektora AWF w Krakowie 2016 - podsumowanie

 

 

Regaty żeglarskie o „Puchar Rektora AWF Kraków 2016” to w skrócie: wspaniała zabawa, sportowe emocje, piękne krajobrazy oraz wyjątkowo udana pogoda.

 

Dzięki sportowemu zapałowi Rektor AWF w Krakowie prof. dr hab. Andrzej Klimek osiem lat temu zapoczątkował Puchar Rektora w Regatach Żeglarskich i mamy nadzieję, że ta tradycja się utrzyma i Regaty będą kontynuowane w następnych latach.

Edycja zawodów w tym roku przysporzyła wiele emocji. W klasie Omega zgłosiło się do zawodów aż 5 załóg z wyśmienitymi i doświadczonymi sternikami na czele. Rozegrano trzy wyścigi, z których najdłuższy trwał ponad 45 min a najkrótszy 10 minut przy takiej samej trasie, także wiatr był większy z wyścigu na wyścig co dawało możliwość popisu na jeziorze łącznie z przechylaniem łodzi. Niektóre załogi były dwuosobowe inne czteroosobowe. Niektórzy mówią, że tak zwany „balast” mógł pomóc lub przeszkodzić w zdobyciu miejsca na podium. Oprócz żeglowania można było śmiało wskakiwać do wody i popływać w pięknym Jeziorze Rożnowskim. Liczyła się dobra zabawa więc wszyscy uśmiechnięci wyjechali z Ośrodka AWF w Załężu.


Wyniki w klasie Omega

I miejsce i zwycięzcami okazała się załoga: Kordiana Lacha (sternik), Maciej Starowicz i Anna Żuławińska.

II miejsce przypadło dwuosobowej załodze: Zbigniew Salwierak (sternik) oraz Tadeusz Ciepielowski.

III miejsce czteroosobowa załoga w składzie: Jerzy Uzarowicz (sternik), Jerzy Raciborski,  Michał Spieszny oraz Kinga Zawierucha.

IV miejsce dla załogi Ratowników: Konrad Rembiasz (sternik), Bartosz Dziadowicz i Łukasz Szafraniec.

V miejsce: Jerzy Brzezicki (sternik), Karolina Janusz, Piotr Kwiecień, Katarzyna Kwiec

W rywalizacji w klasie Windsurfing zwycięzcą został Marek Malinkiewicz.

Sędzią głównym regat był Pan Jacek Białoń.

Gratulujemy najlepszym żeglarzom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą atmosferę, a Szkole Sportów Wodnych „AQUA AWF” na czele z Tomkiem Białkowskim za „gorące” przyjęcie.


Organizatorem imprezy był Koordynator ds. Sportu Akademickiego mgr Kinga Zawierucha oraz Pełnomocnik Rektora ds. Sportu Akademickiego mgr Paweł Potoczek.


Podsumowując: Do zobaczenia za rok! Ahoj!

Galeria zdjęć

Witryny internetowe Wydziałów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie:

Partnerzy: