Sport Akademicki 2015/2016. Podsumowanie udziału reprezentacji AWF w Krakowie w pierwszej rundzie Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Po pierwszej rundzie i pierwszych rzutach w zawodach Akademickich Mistrzostw Małopolski studenci AWF w Krakowie mogą się cieszyć sporymi sukcesami i wysokim miejscem w ogólnej klasyfikacji.
Szczególną uwagę nalezy zwrócić na wyniki po pierwszych rzutach zawodów gdzie AWF zajął pierwsze miejsce w Biegach Przełajowych i w Pływaniu zarówno w konkurencji dla kobiet jak i dla mężczyzn.

 


 - 17.11.2015 na terenach zielonych AWF odbyły się Biegi Przełajowe Kobiet i Mężczyzn. Studenci krakowskich Uczelni mogli się zmierzyć na dystansie dla Pań: 1000m i 2000m, a dla Mężczyzn: 1500m oraz 3000m. Pomimo deszczowej pogody frekwencja w zawodach była zadowalająca- w biegach startowało 132 osoby. Wspaniałą postawą wykazali się nasi studenci AZS AWF KRAKÓW, prowadzeni przez Trenera Grzegorza Sudoła, którzy zajęli PIERWSZE MIEJSCE w punktacji drużynowej Kobiet jak i Mężczyzn!!!
A zwycięzcami i reprezentantami AZS AWF Kraków są:
Kobiety 1000m (Karolina Mierzejewska, Laura Janicka, Anna Mikler, Karolina Wojtanowska, Karina Białobłocka, Martyna Gnap)
Kobiety 2000m (Sara Marmon, Katarzyna Chryczyk, Sylwia Byrska, Iwona Sulowska, Paulina Gaj, Aleksandra Śnioch)
Mężczyźni 1500m (Dawid Waloski, Szymon Dobaj, Grzegorz Kostysz, Sebastian Ryba, Dominik Kurleto, Krzysztof Sieprawski)
Mężczyźni 3000m (Dominik Tabor, Bartosz Zając, Konrad Rembiasz, Mateusz Bukowczan, Tomasz Soboń, Damian Markiewicz, Michał Więzik)

 - 29.11.2015 na basenie OSR przy ul. Kolejowej w Zabierzowie odbył się I rzut zawodów w PŁYWANIU kobiet i mężczyzn Akademickich Mistrzostw Małopolski. Wzięło w nim udział ok 120 zawodników reprezentujących siedem Uczelni krakowskich.
Zawody miały bardzo ciekawy przebieg, a już tradycyjnie najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja w sztafecie kobiet 4 x 50 m stylem dowolnym, gdzie zawodniczki AZS AWF zwyciężyły setnymi sekundy z odwiecznym rywalem AZS AGH. Podobnie miało miejsce wśród sztafety panów, lecz pływacy AWF z przewagą ok 1 sekundy prześcignęli AGH.
Również ciekawie wyglądały pozostałe konkurencje 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 100m stylem dowolnym i 100m stylem klasycznym, gdzie w każdej konkurencji znajdowali się na podium nasi studenci! Podopieczni Trenera dr Marka Strzały chociaż minimalną przewagą punktową ale po zaciętych bojach zwyciężyli I rzut zawodów AMM zarówno w klasyfikacji kobiet jak i mężczyzn!!!
Skład sztafety kobiet 4x50m stylem dowolnym:
Paulina Uryga, Katarzyna Nawaryńska, Katarzyna Górniak, Luigia Sirignano,
Skład Sztafety mężczyzn 4x50m stylem dowolnym:
Rafał Łabuz, Marcin Suzin, Maciej Hołub, Mateusz Wysoczyński
Pozostali reprezentanci AWF:
-Kobiety: Monika Borowiecka, Roksana Kabza, Maja Klich, Patrycja Peciak, Saran Peplińska, Natalia Rogowska, Sylwia Turczyn, Sandra Wolska.
-Mężczyźni: Marcel Dobrowolski, Maciej Chrabąszcz, Konrad Plutecki, Kamil Sokołowski, Mateusz Walkowicz, Grzegorz Walczyk, Mateusz Zabdar.

 -27-29.11.2015 odbył się 6 Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku w Poznaniu. 
Nasze Siatkarki AZS AWF Kraków zajęły 2 miejsce w 6 Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku!!
Dziewczyny odebrały srebrne medale w Poznaniu razem z Trenerem dr Tomaszem Klockiem, ulegając w Finale zespołowi z Lublina.
Panowie startowali w Biegach Przełajowych zajmując kolejno miejsca: 18. Michał Więzik, 19. Jakub Sieprawski.
Dobry start miał również Michał Więzik w Ergometrze Wioślarskim, zajmując podobnie jak w Biegach Przełajowych 18 miejsce.
W tegorocznych rozgrywkach pierwszych roczników wzięło udział ponad 500 osób- studentów z całej Polski i 7 środowisk akademickich: Krakowa, Katowic, Warszawy, Poznania, Łodzi, Wrocławia oraz Gdańska. Tym bardziej gratulujemy naszym zawodnikom dobrych wyników!!

 - Pod koniec listopada odbył się również pierwszy rzut Wspinaczki Sportowej kobiet i mężczyzn Akademickich Mistrzostw Małopolski w KS Korona przy ul. Kalwaryjskiej.
Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć naszych studentów, którzy w sezonie 2014/2015 podczas Akademickich Mistrzostw Polski zdobyli drużynowo złoty medal w klasyfikacji generalnej!
Podczas pierwszego rzutu AMM Sekcję Wspinaczki Sportowej mężczyzn który odbył się 28.11.2015r AZS AWF reprezentowali: Maciej Orłowski, Tomasz Sordyl, Aleksander Kałużyński, Tomasz Rybski, Tomasz Olszewski, Krzysztof Dróżdż, Jan Jurczak, Jarosław Cyganek. Niestety zabrakło 2 czołowych zawodników Adama Karpierz i Piotra Czarneckiego, którzy mamy nadzieję wzmocnią drużynę w 2gim rzucie. AZS AWF Kraków w punktacji drużynowej mężczyzn po pierwszym rzucie uplasował się na 2 miejscu tuż za AGH.

 - W międzyczasie na halach krakowskich Uczelni rozgrywały się mecze gier zespołowych w których bardzo dobrze poradzili sobie nasi studenci
• Futsal mężczyzn prowadzony przez Pana Leszka Bednarskiego uplasował się na III miejscu Akademickich Mistrzostw Małopolski, życzymy naszym zawodnikom powodzenia na Półfinale i walki w Finałach Akademickich Mistrzostw Polski.
• Futsal kobiet prowadzony przez dr Renatę Tokarz uplasował się na 6 miejscu po pierwszej rundzie AMM przegrywając niekiedy 1 bramką. Ale miejmy nadzieję, że nowe i młode zawodniczki solidnie trenując w przyszłym roku pokażą na co je stać.
• Koszykówka kobiet zajmując 1 miejsce w grupie B, rozgrywa w styczniu mecze półfinałowe z KA aby w finale walczyć o 1 miejsce w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Małopolski. Trenerem Koszykówki kobiet jest Trener Andrzej Włodarz.
• Koszykówka mężczyzn po zaciętym meczu z UJ uplasowała się na 2 miejscu w grupie B, lecz w półfinałach będzie walczyć o jak najwyższe miejsce na podium AMM. Zespół jest prowadzony przez dr Tomasza Arleta.
• Piłka Ręczna kobiet prowadzona wiele lat przez Trenerkę Lidię Walczyk a w tym roku po raz pierwszy przez Trenera Kamila Zawadę w styczniu będzie rozgrywać ostatni mecz I rundy. Miejmy nadzieję, że nowy trener poprowadzi dziewczyny do zwycięstwa zarówno w AMM jak i AMP.
• Piłka Ręczna mężczyzn po rozegraniu 5 meczy najprawdopodobniej po 1 rundzie zajmie 3 miejsce, ale wszystko okaże się po meczach rewanżowych. Trenerem od kilku lub już nawet od kilkunastu lat jest pan Ryszard Tabor.
• Piłka Siatkowa kobiet -trenerem jest dr Tomasz Klocek, który wraz ze swoją drużyną zajmując 2 miejsce w gr B walczy w półfinale z AZS PK.
• Piłka Siatkowa mężczyzn wywalczyła 1 miejsce w grupie A. Podopieczni Trenerki Lidii Stanisz w półfinale zmierzą się z UP.
• Tenis stołowy kobiet i mężczyzn prowadzony przez Trenera Marka Malinkiewicza po pierwszej rundzie zajął 3 miejsce zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Tak jak w przypadku innych zespołów czekamy na rundę rewanżową.
 - W grudniu odbył się pierwszy rzut zawodów JUDO Akademickich Mistrzostw Małopolski. AZS AWF Kraków reprezentowali: Szymon Wilczyński student IIr SUM kierunku Wychowanie Fizyczne oraz Piotr Sobczyk Ir kierunku Fizjoterapia.
AZS AWF Sekcja JUDO w klasyfikacji drużynowej po pierwszym rzucie zawodów zajmuje 4 miejsce. Mamy nadzieje, że uda się po 2gim rzucie być w pierwszej trójce i walczyć o najwyższe miejsce w klasyfikacji końcowej!
Brawa należą się również dla naszej studentki Aleksandry Stanek która poza klasyfikacją wygrała wszystkie walki i zajęła pierwsze miejsce.

 - Również w grudniu odbył się pierwszy rzut zawodów w Dwuboju Siłowym, który został przeprowadzony w Ośrodku Sportowym Parafii Św. Jadwigi w Krakowie.
 AZS AWF Kraków reprezentowali: Marcin Nowak, Artur Paciorek, Michał Więzik.

Ze sportowym pozdrowieniem
Kinga Zawierucha

Witryny internetowe Wydziałów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie:

Partnerzy: