AWF w Krakowie Akademickim Mistrzem Małopolski w Snowboardzie.

W dniach 11-12 stycznia 2016r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Małopolski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.
Już na wstępie warto wspomnieć o zawodach w Snowboardzie, które drużynowo zarówno u kobiet jak i u mężczyzn wygrała reprezentacja AWF Kraków, deklasując pozostałe krakowskie uczelnie!

Miejscowość Kluszkowce przez dwa dni gościła zawodników krakowskich AZS-ów, w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski. 11 stycznia na trasie przy ośrodku Czorsztyn Ski Kluszkowce odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim, a dzień później do rywalizacji przystąpili snowboardziści. Choć warunki atmosferyczne nie rozpieszczały organizatorów, byli oni w stanie odpowiednio przygotować trasy.

W poniedziałek 11.01.2016r odbyły się Akademickie Mistrzostwa Małopolski w Narciarstwie Alpejskim. Zawodnicy AZS AWF Kraków startowali w 2 konkurencjach: Slalom Gigant i Slalom zajmując drużynowo zarówno Panie jak i Panowie 5m w klasyfikacji drużynowej.
Skład reprezentacji AZS AWF kobiet i mężczyzn:
- Klaudia Przybyła
- Weronika Wołczańska
- Agata Cikowska
- Martyna Szarek
- Barbara Bujak
- Piotr Słomiński
- Karol Biegun
- Tomasz Bodurka
- Przemysław Zwardoń
- Kacper Borowik

We wtorek 12.01.2016r odbyły sie AMM w Snowboardzie. Bezkonkurencyjni okazali się nasi studenci z AWFu! Zarówno panie i panowie zajęli 1 miejsce w końcowej klasyfikacji drużynowej zdobywając w Kluszkowcach złote medale dla naszej Uczelni!
12 stycznia bezapelacyjnie należał do doświadczonego już reprezentanta AWF Kraków- Oskara Bom, który deklasując rywali wygrał zawody w Snowboardzie zarówno w gigancie jak i w slalomie. Jednak młodsi koledzy z AWFu już depczą mu po piętach i 3 miejsce w gigancie zdobył Oskar Kwiatkowski a 3 miejsce w slalomie Morys Pascal.
W gigancie wśród pań 2 miejsce z tym samym czasem uzyskała Kasia Bachulska AWF wraz z Agnieszką Troszok z AGH, 4 miejsce Marzena Zając i 6 miejsce Iga Janur. Podobnie było w slalomie gdzie nasze dziewczyny zajęły miejsca w pierwszej 8 na 30 startujących i w obydwu zjazdach drużynowo zajęły pierwsze miejsce!

Skład reprezentacji AZS AWF:
- Katarzyna Bachulska
- Marzena Zając
- Iga Janur
- Oskar Bom
- Oskar Kwiatkowski
- Pascal Morys
- Przemysław Zwardoń
- Kamil Zwardoń

Jakie były zasady rywalizacji? Pierwszego dnia zmagań odbywały się zawody narciarstwa alpejskiego. Zawodnicy i zawodniczki brali udział w dwóch dyscyplinach: gigancie i slalomie. Na początek zarówno panie jak i panowie rywalizowali na trasie gigantowej, a potem odbywał się slalom. W obu dyscyplinach miały miejsce dwa przejazdy. Po ich zakończeniu zliczano punkty każdego zawodnika z danej reprezentacji. O zajętym przez Uczelnię miejscu decydowała łączna liczba punktów zdobyta przez reprezentantów.
Zawody snowboardu przebiegały wobec identycznego scenariusza: na początek zawodnicy i zawodniczki startowali w gigancie, a następnie w slalomie. Zasada sumowania wyników była identyczna jak w przypadku rywalizacji narciarskiej.

Pozostaje tylko czekać na kolejne występy naszych zawodników i życzyć wszystkim kolejnych sukcesów!

Poniżej:
Wyniki AMM w narciarstwie alpejskim 2015/2016
Wyniki AMM w snowboardzie 2015/2016

*zapraszamy również do obejrzenia albumu zdjęć. Chociaż jakość nie jest najlepsza to złote medale w Snowboardzie zdobyte :)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1516011118693423.1073741830.1493524270942108&type=3

Ze sportowym pozdrowieniem
Kinga Zawierucha

Witryny internetowe Wydziałów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie:

Partnerzy: